جسم و ذهن,با هم اند!تاثیر جسم و ذهن برهم

با سلام.دراین مقاله قصد داریم از تاثیرات جسم و ذهن برهم صحبت کنیم.

جسم و ذهن

 

 

تاثیرات جسم و ذهن برهم:

آدمهایی که ما میبینیم کی حالشان خوب نیست؟ وقتیکه اشخاص از لحاظ ذهنی یا احساسی و یا جسمی  خوب نباشند. برای اینکه شخص مطلوبی باشیم باید در شکل  ذهنی مناسبی قرار داشته باشیم.

 

شکل ذهنی چیست؟ به زبان ساده به همه تفکرات ما, احساس ما، و جسم و فیزیک ما  ما در لحظه، مانند تصاویر که در ذهن ما شکل میگیرند، صداها ی مختلف ، احساسات، و وضعیت فیزیکی و تنفسی شکل  ذهنی گفته می شود.

 

ذهن و جسم کاملا روی هم تاثیر دارند , بصورتیکه افکار ما فیزیک  بدن را به سرعت تحت تاثیر قرار می دهد و برعکس.

حالت ذهن ما مرتبا در حال تغییر است و باید از این خصوصیت استفاده کرد. تنها با تغییر حالت می توانیم کل دنیای خود را تغییر دهیم( یا چنین به نظر می رسد). ما بیشتر به احساساتمان توجه می کنیم تا طرز ایستادن و یا الگوی تنفسی و یا جسممان.

در واقع کنترل احساسات ما اغلب اوقات آگاهانه نیست.

اگر بخواهید احساسات را بدون تغییر حالت بدن تحت تاثیر قرار دهید کار بدون نتیجه ای می باشد، و همانند این است که قله یک  کوه یخی که در آب شناور است را بکنیم و اره کنیم ولی  با این کار دوباره سر از آب بیرون می آورد، مگر اینکه بوسیله نیروهای عظیمی تمام آن را به داخل آب فرو ببرید ( کاری که داروها و مواد مخدر انجام می دهند).

برای بدن ما انسان ها, مغز  فرمانده و راهنماست و بدن از مغز پیروی میکند.

احساستی که بصورت عادت درامده اند خیلی راحت روی صورت و حالت افراد تاثیر گذاشته ، و شخص متوجه نخواهد شد که چگونه احساسات، بدن او را تحت تاثیر قرار می دهند.

جسم وذهن برروی هم تاثیر گذارند…

این مراحل را به صورت تستی انجام دهید:

لحظه ای به یکی از لحظه های خیلی خوب زندگیتان  فکر کنید ، وقتیکه  شما واقعا احساس خوبی داشته اید، به آن لحظه  فکر کنید و چند لحظه دوباره آن را کاملا تجربه کنید.

زمانیکه شما در حال لذت بردن از این احساس خوب هستید، به اطراف نگاه کنید ، به اینکه چه چیزی می بینید ، میشنوید و حس میکنید.

سپس به الان برگردید و به تاثیری که این لحظه  روی حالت هم اکنون بدن شما ، وضعیت قرار گیری و حالت تنفسیتان گذاشته است دقت کنید.

تجربیات گذشته برای همیشه از یاد نمی روند و می توانند به تو کمک کنند که در زمان حال نیز احساس خوب را دوباره تجربه کنید.

اگر چه صدا ها و تصاویر مربوط به گذشته می باشند، اما وقتیکه ما بطور ذهنی آنها را دوباره می آفرینیم احساس ما مانند گذشته واقعی و قابل لمس است.

بنابراین شما می توانید خودتان را در موقعیت بهتری قرار دهید.

جسم و ذهن برروی هم تاثیر گذارند…

حالا لحظه ای منفی:

به یکی از خاطرات ناخوشایند خود فکر کنید، وقتیکه خاطره را پیدا کردید ، خودتان را در گذشته تصور کنید، چه چیزی می بینید؟ چه چیزی می شنوید؟به احساس خود توجه کنید.البته در این خاطره مدت زمان زیادی نمانید. به زمان حال برگردید و توجه کنید که یادآوری خاطره گذشته چه تاثیری روی شما گذاشته است و این احساس را با احساس قبلی مقایسه کنید و به تفاوت حالت بدن و طرز تنفس خود دقت کنید.

جسم و ذهن برروی هم تاثیر گذارند..

حالت خودتان را ازنظر حسی تغییر دهید.

چندکار فیزیکی و جسمی انجام دهید و بدن خودتان را حرکت دهید، ذهنتان را به یک موضوع دیگری تغییر دهید، از پنجره به بیرون نگاه کنید، و یا بالا و پایین بپرید و به سمتی از دیوار حرکت کنید و دیوار را لمس کنید.

از ناحیه کمر به پایین خم شوید و دستها را تا  نوک انگشتان پایتان , ;کش  دهید.

به حالت فیزیکی خود و احساسی که دارید توجه کنید. در N LP این را تغییر حالت می نامند.

جسم و ذهن برروی هم تاثیر گذارند…

وقتیکه شما خاطره ناخوشمایندی را احساس کردید، باعث می شود روی کارائی شما تاثیر بگذارد و کل بدن شما این حالت منفی را بخود بگیرد و باعث می شود، ماهیچه های شما، وضعیت بدن شما و حالت تنفسی از ان پیروی کند.

این خاطرات ذخیره شده فیزیکی می تواند تجربیات بعدی شما را به مدت چند دقیقه یا چند ساعت تحت تاثیر قرار دهند.

همه ما تجربه بیدار شدن از سمت چپ را داریم! افراد افسرده حتی بدون آنکه خودشان بدانند و آگاه باشند  احساسات بد و منفی را به مدت طولانی در خود نگه میدارند.

افراد می توانند به صورت ارادی و آگاهانه  حالات احساسی خود را تغییر دهند که این کار باعث بهبود کیفیت زندگی می شود، چون با احساسات منفی به مدت طولانی درگیر نیستند.

در زندگی ما همیشه و مادام  درگیر حالت های احساسی متفاوتی هستیم، بهتر است به جای اینکه حوادث بیرونی ، احساسات ما را شکل دهند، ما بتوانیم خودمان روی حالات و احساسات خود اثر گذار باشیم.

 

همین چند لحظه قبل شما احساس خوش و احساس ناخوشی را بدون اینکه در دنیای بیرون اتفاق مخصوصی رخ دهد تجربه کردید و این خود شما بودید که روحیه و احساس خود را تغییر داددید.

جسم و ذهن برروی هم تاثیر گذارند…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه ویژه

تخفیف100 %

محصول بی نظیر عملگرایی آغاز زندگی شاد و آزاد
https://abnoosyar.com
close-link