فرمول واقعی اعتماد به نفس و دستیابی به آن

سلام خدمت کاربران عزیز سایت ابنوس یار.در این مقاله قصد داریم درباره فرمول واقعی اعتماد به نفس درزندگی صحبت کنیم.

فرمول واقعی اعتماد به نفس 1

 

اعتماد به نفس در هرفردی لازم ,واجب و ضروری می باشد…!درواقع اعتماد به نفس یعنی اینکه برای انجام کاری چقدر درخودمان توان و به قول معروف عرضه انجام آن کار را میبینیم.

فرمول واقعی اعتماد به نفس 2

 

در واقع برای دستیابی به فرمول واقعی اعتماد به نفس باید عرض کنیم که اعتماد به نفس از دو بخش تشکیل شده:تصورذهنی و مهارت انجام کار.

این دو قسمت در یک چرخه ای می افتد.به این ترتیب که هرچه مهارت انجام کاررا بهتر تمرین کنید و توانایی انجام آن را داشته باشید ,تصور ذهنیتان قویتر شده و هرچه تصور ذهنیتان را با تجسم و تمرین قویتر کرده باشد و بهتر تصور کنید ,مهارت انجام کاررانیز بهتر خواهید آموخت.

و بدین ترتیب این دو مقوله یعنی تصورذهنی و مهارت انجام کارداخل یک حلقه می افتد که هر یک روی دیگری اثر دار.

فرمول واقعی اعتماد به نفس 3

بدین ترتیب که ملاحظه میکنید این دو خصیصه که فاکتور تعیین کننده  فرمول واقعی اعتماد به نفس در هر شخصی میباشد,در یک حلقه لوپ و پایان ناپذیر می افتد ,طوری که هر یک برروی دیگری اثر دارد.

تصور ذهنی:

مثلا وقتی شما تصور ذهنی خودتان از خودتان این باشد که آشپز خوب و لایقی هستید.توی ذهن خودتان اینطور تصور میکنید که میتوایند غذای خوشمزه ای درست کنید و تمام زوایای موجود در این کاررا درنظر خواهید آورد.فراموش نکیند که فعلاهمه چیز را به لحاظ فکری و ذهنی دارید بررسی میکنید.

در ذهن خودتان این عرضه و این توانایی را میبینید که فرضا بتوانید گوشت ومواد اولیه خوب را تشخیص دهید.بتوانید زمان پخت غذا و ادویه جات و کم و کاستی های غذا راکنترل ومدیریت کنید.این شد از باور و تصور ذهنی خودتان از مهارت آشپزی.

مهارت :

حال نوبت میرسد به مهارت.شما دراین مرحله شروع به اقدام وعمل نموده و یک غذای لذیذ و مقوی طبق آموزه های خودتان ,تهیه و تدارک میبیند.و غذا را درست میکنید.اگر غذا خوب شود  و خودتان از خودتان راضی باشد به این ترتیب با این دو فاکتور که گفته شد ,شما اعتماد به نفستان در زمینه اشپزی بالا رفته و همینطور که این مهارت را تقویت میکنید ,تصور ذهنیتان هم تقویت میشود و به این شکل هرجا حرف از آشپزی شود شما در خودتان اعتماد به نفس انجام این کاررا میبینید.

شاید این بین گاهی غذای شما باب میل و مطلوب از آب در نیاید,شاید در انتخاب بعضی فاکتور ها دقت و بررسی لازم را نکرده باشید…اما اینجاست که تصور ذهنی خوب به کمک شما آمده و چون به لحاظ فکری خودتان را در این زمینه قوی احساس میکنید,به لحاظ مهارتی هم کم و کاست های خودتان رابرطرف میکنید.

در رابطه با تقدم و تاخر این دو فاکتورکه کدام بردیگری ارجحیت و برتری دارد باید عرض کنم که این دو به یک اندازه مهم هستند و روی هم تاثیر میگذارند.مثلا اگر کسی از شما بپرسید جسم مهمتر است یا روح چه پاسخی خواهید داد؟این دو به یک اندازه مهم هستند طوری که روی هم اثر میگذارند.جسم روی روح اثر میگذار و روح نیز روی جسم.در نهایت تشکیل یک انسان را میدهند.

شاخص های مهارت ذهنی و تصور نیز دو عاملی هستند که اعتماد به نفس یک شخص را شکل میدهند.تصور ذهنی روی مهارت تاثیر میگذارد ومهارت نیز روی تصور ذهنی.نهایتا با رشد هردو که روی هم تاثیرگذاشته اند به اعتماد به نفس نزدیکتر میشویم…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه ویژه

تخفیف100 %

محصول بی نظیر عملگرایی آغاز زندگی شاد و آزاد
https://abnoosyar.com
close-link