سه راه برای افزایش اعتمادبه‌نفس

شما هم از آن افرادی هستید که به دنبال افزایش اعتمادبه‌نفس هستید و برای داشتن آن تلاش‌هایی هم کرده‌اید؟ در این مقاله می‌خواهم سه‌راه کاربردی و خوب معرفی کنم که قابل پیاده‌سازی و آسان است. هریک از این سه روش را مدتی ادامه دهید به‌روشنی افزایش اعتمادبه‌نفس را در شخصیت خودتان می‌بینید. افراد نزدیک به شما، خانواده‌تان، شریک عاطفی‌تان، دوستانتان، قوم‌وخویش و فامیل و هرکسی که بااوارتباط دارید به‌خوبی این رشد شخصی را در شما می‌بینند. فقط ادامه دهید. یکی از سه‌راه را انتخاب کنید. برای مدتی مثلاً سه ماه یا بیشتر ادامه دهید تا جزی از شخصیت شما شود. بعدازاین مرحله وقتی اعتمادبه‌نفس شما رشد کرد خودتان از تغییری که در زندگی‌تان حاصل‌شده است لذت خواهید برد. خیلی شگفت‌زده و خوشحال هستم تا هرچه زودتر با شما در مورد این راهکارهای کاربردی صحبت کنم.

آماده‌اید؟

  1. برای افزایش اعتمادبه‌نفس دفترمشق داشته باشید.

افزایش اعتمادبه‌نفس 1

یک دفتر ساده تهیه کنید. هر شب قبل از خواب یا نیمه‌روز وقتی‌که آزاد هستید یا هرزمان از روز که راحت‌تر بودید، بنشینید دریک جای آرام. دفترتان را بازکنید و خودکار دستتان باشد. فرض کنید ،فردی که از بیرون به شما نگاه می‌کند ،این‌جا حضوردارد. این فرد بیننده ،قصد دارد با بزرگنمایی ،ویژگی‌ها و کارهای مثبتی که امروز انجام داده‌اید را بنویسد.

مثال می‌زنم تا بهتر متوجه شوید. من الان دفترم را باز می‌کنم و به نام خدارابالای برگه می‌نویسم. خوب ،حالا به خودم از بیرون نگاه می‌کنم. وظیفه این فردی که از بیرون درحال نگاه کردن است، اصلاً تربیت کردن نیست. وظیفه این نیست که بگوید چه‌کار من غلط بود و چه‌کارم درست بود. فقط وظیفه این هست که مثل مشق شب تمام‌کارهای خوب من رو لیست کند. حتی اگر خیلی کوچک بوده باشد. برای من بنویسد. آفرین حدیث صبح زود بلند شدی. رختخوابت رو مرتب کردی. صبحانه آماده کردی. موهایت را شانه زدی. به این شکل هرکارکوچکی را هم که انجام داده‌ام با بزرگنمایی برای من لیست کند و برای انجام هر کار به من احسنت بگوید.

این کاربه تنهایی کمک بزرگی به افزایش اعتمادبه‌نفس شما می‌کند. فقط ادامه دهید. ناامید نشوید. نتیجه ،بعد از مدتی پیدا خواهند شد. این راهکار ساده هست. ولی با تکرار و تکرار نتایج فوق‌العاده‌ای وارد زندگی شما خواهد شد.

درموردایجاددفتراعتمادبه نفس بیشتربخوانید.

  1. گرفتن روزه برای افزایش اعتمادبه‌نفس

افزایش اعتمادبه‌نفس 2

بله درست شنیدید! روزه.

روزه فقط نخوردن و نیاشامیدن نیست. روزه به معنی پرهیز از چیزی است. ما می‌توانیم روزه هر چیزی داشته باشیم. آقای تونی رابینز یک تمرین خیلی قدرتمندی به نام روزه فکری دارند. به این شکل که بیست‌ویک روز، روزه فکری بگیرید. به شکلی که افکار منفی نداشته باشید.

حالا این تمرین شماره دو به ما چه می‌گوید؟ یک مسئله‌ای که می‌دانید برای شما ضرر دارد. مثل خوردن نوشابه یا قند یا مثلاً کشیدن سیگار یا حتی بی‌نظمی در خوابیدن وبیدارشدن. هر چیزی!

موضوع آن مهم نیست. مهم اراده شما هست. قصد تقویت کردن اراده راداریم. بعد ، مدتی برای خودتان تعیین کنید. مثلاً ۲۱ روز یا بیشتر،۴۰ روز.

در این مدت به خودتان قول بدهید که فقط برای همین ۲۱ روز یا فقط برای همین ۴۰ روز،من نوشابه نمی‌خورم. به این شکل اراده خودتان را تقویت کنید. همین تمرین به‌تنهایی اعتمادبه‌نفس شمارا بالامی‌برد. امتحانش کنید.

  1. ۳پایبند بودن به یک برنامه خاص. افزایش اعتمادبه‌نفس 3

بنشینید برای راحت‌تر کردن کاری از زندگی‌تان یک برنامه خیلی ساده و قابل پیاده‌سازی بنویسید. مثلاً به خودتان قول دهید برای ۲۱ روز رأس ساعت ۶ از خواب بلند می‌شوم. یا مثلاً برای ۲۱ روز، ظرف‌های ناهار را بلافاصله بعد از خوردن می‌شورم. یک برنامه ساده و قابل انجام طراحی کنید و برای مدت‌زمان خاصی به آن متعهد باشید. با همین تمرین ساده اعتمادبه‌نفس شما تا حد زیادی رشد خواهد کرد.

چند تا نکته را هم درآخر به شما عزیزانم بگویم.

دوستان ، ما نوشتن را چطوریادگرفتیم؟ مشق نوشتیم، درسته؟ تمرین کردیم. ما درکل طول تحصیلمان جمله‌ی معروف “بابا آب داد” را بکار نبردیم. فقط برای شروع یادگیری حروف الفبا فقط به‌صورت تمرین این مشق را نوشتیم. برای انتخاب یک موردی که قصد کنار گذاشتنش رادارید (خوردن قند یا نوشابه) و برای ایجاد برنامه‌ای که قصد پیاده‌سازی آن رادارید (شستن ظرف‌ها بلافاصله بعد از ناهار) اصلاموضوع سختی را انتخاب نکنید. این‌ها فقط مشق و تمرین هستند. بعد که رشد کردیم برنامه‌های بزرگ‌تری را برای خودمان انتخاب می‌کنیم. اما فعلاً فقط تمرین می‌کنیم.

نتیجه‌گیری:

سه‌راه برای افزایش اعتمادبه‌نفس

۱ داشتن دفتر اعتمادبه‌نفس

به‌صورت شخصی که از بیرون به ما نگاه می‌کند تمام فعالیت‌های خوب خودمان را لیست می‌کنیم.

۲ گرفتن روزه

یک کاری که می‌دانیم ضرر دارد انتخاب می‌کنیم و برای مدت کوتاهی به آن راانجام نمی‌دهیم.

  1. انتخاب یک برنامه

یک راهکاری را انتخاب می‌کنیم و برای مدت کوتاهی به آن پایبند می‌مانیم.

[popup_anything id=”3841″]

شاد، پیروز و مؤثر باشید.

[popup_anything id=”3841″]

3 thoughts on “سه راه برای افزایش اعتمادبه‌نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه ویژه

تخفیف100 %

محصول بی نظیر عملگرایی آغاز زندگی شاد و آزاد
https://abnoosyar.com
close-link